Media Społecznościowe

W kilku słowach o tym co robimy

Dostarczymy wysokiej jakości wodę, odprowadzamy zanieczyszczoną wodę oraz oczyszczamy ją za pomocą najnowszej technologii.

ul. Aleja Wojska Polskiego 2

48-300 Nysa

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2019

Wodociągi i Kanalizacja "AKWA" sp z o.o.

3,9 miliarda lat ewolucji.

 

8,7 miliona gatunków.

 

Jedno Źródło: woda.

Witamy w Akwademii!

 

To projekt edukacyjny, którego celem jest propagowanie ważnej wiedzy o wodzie i jej wpływie na różnorodność życia na Ziemi. Celem jest uwrażliwienie na problem kurczących się zasobów wody pitnej.

 

I zachęcenie do jej szanowania oraz rozsądnego wykorzystania.

Tam gdzie woda, tam życie:

Bez wody nie ma życia. Tam, gdzie pojawia się ona w stanie płynnym (nawet, jeśli jest wrząca lub zawiera żrące substancje!) - stwarza warunki do istnienia życia.

 

Jej pojawienie się zawsze zwiastuje rozkwit różnorodnych form życia. Na obszarach dobrze nawodnionych pojawiają się różnorodne gatunki zwierząt i roślin - tworząc tzw. bioróżnorodność (biodiversity).

Tylko 1%

Tylko 1% wody na Ziemi to woda słodka - nadająca się do picia.

 

W Polsce sytuacja hydrologiczna z roku na rok jest coraz gorsza. Odnotowujemy coraz niższy poziom wody w rzekach. Wysychają także studnie głębinowe.

 

Dlatego tak ważne jest, byśmy wszyscy zaczęli szanować i oszczędzać pitną wodę.

10 lutego 2020
Ferie to doskonały czas, by coś zmalować - ale tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Dlatego ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 7-11 lat pt. "Wpływ wody na bogactwo
10 lutego 2020
My też jesteśmy nakręceni feriami! By ten czas nie przeminął Wam nudno - ogłaszamy KONKURS FILMOWY pt. „Kranówkę piję - świadomie żyję”. Główna nagroda to 1000 zł (drugie i trzecie

Aktualności akwademickie

AKWADEMIA to projekt finansowany przez Fundusze Europejskie województwa opolskiego w ramach programu "Woda dla bioróżnorodności. Bioróżnorodność dla wody".
                                                
W związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną wydłużamy termin składania prac konkursowych do 30.09.2020r. 
                        UWAGA !!!

A oto wyniki naszego konkursu plastycznego: